Bozcaada Caz Festivali

Açık Çağrı: "kızlar için caz kampı" başvuruları bekliyor!

Bozcaada Caz Festivali’nin kurucu ekipleri olarak KEŞİF’in yeni projesi “Kızlar için Caz Kampı“nı duyurduğumuz için heyecanlıyız!

Türkiye’de ve dünya genelinde müzik üretiminde karşılaştığımız cinsiyet eşitsizliği, festivalin önem verdiği bir mesele. Bu konuda farkındalık yaratma çabalarımızı sürdürürken, şimdi de “JazzCamp for Girls” projesiyle adım atıyoruz.

Jazz Danmark ve Kopenhag Caz Festivali ile birlikte başlattığımız ‘JazzCamp for Girls’ projesinin Türkiye ayağını, Nordisk Kulturfond’un desteğiyle 15-18 Kasım’da İstanbul Akbank Sanat ev sahipliğinde ve Zuhal Müzik’in enstrüman desteğiyle gerçekleştireceğiz.

Amacımız, 10-15 yaş arası kız çocuklarına müzik eğitimi fırsatı sunarak caz ve doğaçlama müzik sektöründe cinsiyet dengesini sağlamaya yardımcı olmak.

Kamucan Yalçın ve Ömer Vatansever rehberliğinde atölye çalışmalarıyla, kız çocuklarını özgür hissetmeye teşvik ediyor ve onlara ilham verici rol modellerini sunmayı hedefliyoruz.

Kızlar için Caz Kampı Danimarka’da başladı ve bugüne dek İsveç’te, Finlandiya’da, Polonya’da ve Birleşik Krallık’ta düzenlendi.