KEŞİF, Bozcaada Caz Festivali esnasında Bozcaada’nın çeşitli alanlarına ve köşelerine yayılan, çok disiplinli bir seçkiyle duyuları merkezine alarak katılımcıyla buluşan deneyim programı.

Bozcaada Caz Festivali’nin savunuculuk alanları olan toplumsal cinsiyet eşitliği, ekolojik dönüşüm ve erişilebilirlik ve ayrıca her yıl belirlediği teması çevresinde şekillenen panel, tartışma, konuşma, gösterim, tadım etkinlikleri, ada yürüyüşleri, atölyeler, masterclass ve pop-up konserler gibi farklı ilgi alanlarına hitap eden kurgusuyla, farklı mekanlarda hayat bulan ve çeşitli disiplinleri kapsayan etkinliklerden oluşuyor. Bu zamana kadar çeşitli fikirler ve tartışmaları merkezine alan ve konuşma alanları açan program aynı zamanda adanın yerel ve kültürel tarihi, gastronomi, girişimcilik, sanat ve iyi olma hâli gibi konulara da odaklanıyor.

KEŞİF programı, Bozcaada Caz Festivali’nin sınırlarını aşarak; farklı organizasyonlar ile işbirliği içinde, konuk olduğu ve konuk ettiği bir organizmaya dönüşerek alanında özgün içerikler ve deneyimler yaratmaya devam ediyor.

KEŞİF 2022

KEŞİF 2021

KEŞİF 2020